Darmowa dostawa od 249zł

 +48 533 899 006

biuro@mechcentrum.pl

Jak zrobić panel lub obraz z mchu? 0
Jak zrobić panel lub obraz z mchu?

Jak zrobić panel lub obraz z mchu?

Jest to jedno z najczęstszych pytań naszych klientów. Wykonanie panelu czy obrazu z mchu chrobotka nie jest zadaniem trudnym, lecz nieco czasochłonnym, tym bardziej, gdy zaplanuje się wyklejenie większej powierzchni. Tego typu pracy nie powinny imać się osoby bez braku cierpliwości, gdyż wyklejanie wymaga posiadanie tej cechy charakteru. W prosty i przejrzysty sposób objaśnię jak zabrać się za stworzenie tej pięknej dekoracji z mchu preparowanego i przedstawię proces wyklejania krok po kroku.

Obrazy, panele oraz zielone ściany to nowoczesna i nietuzinkowa dekoracja do wnętrz, która wpasowuje się w każdy styl. Nic więc dziwnego, że mech dekoracyjny i wykonane z niego produkty mają ogromną rzeszę fanów. Występuje on w wielu kolorach, lecz najczęściej wybierane barwy to odcienie zielonego, a w szczególności soczysta i jasna zieleń.

Do pracy zaleca się uzbrojenie się w rękawiczki, gdyż mech może zabarwić dłonie. Mogą być jednorazowe, lateksowe lub materiałowe, wedle własnego uznania. Proponuję też zmianę odzienia na stare, robocze, gdyż ubranie może się poplamić. 

Niezbędne materiały do wykonania dekoracji:

- mech chrobotek reniferowy, mech poduszkowy lub mech płaski 

- podłoże np. ramka z plecami, korek ekspandowany, płyty drewniane i drewnopodobne wodoodporne itp.

- pistolet do kleju na gorąco

- klej na gorąco w sztyftach, najlepiej z przeznaczeniem do florystyki i niższą temperaturą topnienia

- nożyczki lub ostry nóż

 

A więc do dzieła!

Krok 1

Należy wyposażyć się w powyższe niezbędniki i oczywiście mech. Mech oczyścić z drobnych zanieczyszczeń. Przygotować podłoże - przyciąć je do odpowiedniego wymiaru oraz opcjonalnie wywiercić otwory do zawieszenia lub zamontować zawieszkę.

Krok 2

Rozgrzać pistolet do kleju. Dotyczy chrobotka: Przyciąć każdą kępkę mchu od strony korzenia na odpowiednią, wymaganą wysokość (zalecamy 5-6cm).

Krok 4

Nałożyć rozgrzany klej na część korzeniową, odwracając kępkę mchu. Następnie przykleić kępki do podłoża i chwilkę przytrzymać, aby klej wysechł i utworzyło się pewne spoiwo z podłożem. Powtórzyć czynność aż do ukończenia całej dekoracji.

Krok 4

Zawiesić wykonany panel lub obraz na ścianie. Można wykorzystać do tego kołki montażowe i wkręty lub klej montażowy o krótkim czasie schnięcia i szybkim chwycie początkowym.

Gotowe!

 

Jeżeli nie czujesz się na siłach lub nie masz smykałki do rękodzieła, polecamy zlecić wykonanie paneli z mchu, ścian z mchu, obrazów z mchu i innych dekoracji z mchem profesjonalistom. Dzięki temu masz pewność, że otrzymasz produkt najwyższej jakości i wysokich walorach estetycznych na długie lata. 

Sprawdź ofertę Mech Centrum. Może znajdziesz coś dla siebie. 

 

Film z instrukcją tworzenia dekoracji z mchu:

 

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Skontaktuj się z załogą Mech Centrum, chętnie pomożemy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium